Editorial by HTML5 UP

Gaziantep, "Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili" Projesi'nde Buluştu.

Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’nde 7'den 70'e 5000 civarında, Gaziantep başta olmak üzere birçok şehirden katılımcı 1-2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Tübitak 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili Projesinde (118B782) buluştu.

Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili isimli projemiz; Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi,  Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şahinbey Kaymakamlığı,  Şahinbey Belediyesi, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında  1-3 Kasım 2018 tarihleri arasında Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’nde  gerçekleştirildi..

Kilis Bilsem, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilsem, Çetin Şen Bilsem, Sanko Okulları,  Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi, Turkcell Gezegenevi ile Teknokta’dan ve ilimizdeki farklı okullardan 23 farklı alanda alanında uzman 67 atölye lideri ve 5 konuşmacıyla 157 etkileşimli etkinlik gerçekleşti. Projemizde çeşitli bilim gösterileri, planetaryum ve gezici kütüphanemizden sayı sınırlaması olmaksızın tüm katılımcıların faydalanmaları sağlandı. İlçemizde farklı alan ve kademelerde görev yapan 60 öğretmene projemiz kapsamında Lego-Education-Robotik eğitimi verildi. Projemizin tüm aşamalarında bizi destekleyen ve bizleri yalnız bırakmayan; MEB Müşaviri-Araştırmacı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU' na, tüm MEB teşkilatımıza, İlçe MEM Müdürümüz Yasin TEPE' ye ve proje yürütücümüz Özcan Elzem ŞENGÜL' e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

Haberin Fotoğrafları