Editorial by HTML5 UP

Atölye Seçimlerinde Yapılan Kritik Hatalar

Değerli Katılımcılar;

Projemizin başlamasına az bir zaman kaldı. Başvuru süreci başlamış olup bu süreçte yapılan ciddi hatalar göze çarpmaktadır. Yapılan hatalar atölyelerin adil seçimine gölge düşürmekte, o atölyeye gideceğini düşünen bireyler veya gruplar yaptıkları hatalı seçimden dolayı istedikleri atölye çalışmasına girememektedir.

Yapılan Hatalar Şunlardır:

Sol tarafta Başvuru Türü "Grup" seçilmişse size, seçtiğiniz tüm atölye çalışmasına kaç öğrenci ile katılacağınız sorulmaktadır. Sağ tarafta ise bu öğrencilerin atölyelere dağılımı istenmektedir. Diyelim 100 öğrenci ile katılacaksınız ve 5 atölye seçtiniz. Toplam katılacak öğrenci sayısını geçmeyecek şekilde bu 100 öğrencinin 5 atölyeye dağılımı da sizden istenmektedir.

Ancak burada bizim tespit ettiğimiz ve atölye başvurusu yapan grupların gözden kaçırdığı en önemli husus; o atölyede kaç kontenjan olduğuna bakılmamasıdır. Kalan kontenjana bakılmadan o kontenjan dikkate alınmadan, seçilen atölyelere kontenjan üzerinde öğrenci yazılmaktadır. Bu nedenle sorunlar oluşacak ve istenen atölyelere giriş sağlanamayacaktır.

Bu nedenle atöleyeleri seçerken o atölyenin kontenjanın altında veya o atolyenin kontenjanı ile aynı olacak şekilde öğrenci kaydının yapılmasını rica ediyoruz.