Editorial by HTML5 UP

Sitemizde Neler Var?

Sevgili Kullanıcılar;

Sitemiz menü ve içerik bölümleri olmak üzere iki temel bölümden oluşmaktadır. Menü bölümünde 8’i ana menü 18’i alt menüler olmak üzere toplam 26 menü bulunmaktadır. Bu linklere tıklandığında ilgili bilgiler hemen yandaki beyaz bölümde belirmektedir. Menülerimizi tek tek inceleyecek olursak;

Ana Menüye Tıklandığında Neler Var?

Bu kısım; sitemizin açılış sayfası olup bu kısma sitenin sol üstündeki üçlü logoya veya sitenin sağ taraftaki proje logosuna tıklayarak ulaşabilmek mümkündür. Sitenin özeti şeklinde bir bölümdür. Bu bölümde haber slideri, yapılan atölye çalışmalarına dair slider, atölye takvimi, konferans takvimi, konuşmacı isim, resim ve görevleri ve işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara ait slider yer almaktadır. Haber sliderinde sağ ve sol ok tüşları ile önceki sonraki haberlere gidilebilir. Haber resmine (ok içerisinde kalan kısma) tıklandığında ilgili haberin detayına ulaşılabilir.

Haber sliderinin hemen sol altında yer alan atölye slideri otomatik olarak geçmektedir. Dilerseniz sağ ve sol kenarlarından tıklayarak önceki ve sonraki resimlere ulaşabilirsiniz.

Sağ taraftaki kısımdaki ilk bölümde atölye takviminden bir kesit konulmuştur. Tümünü görmek için alt kısımdaki “Tümünü Gör” butonuna basmanız yeterlidir. Sizi “Atölye Takvimi” Sayfasına yönlendirecektir.

Yine sağ taraftaki kısımdaki ikinci bölümde konferans  takviminden bir kesit konulmuştur. Tümünü görmek için alt kısımdaki “Tümünü Gör” butonuna basmanız yeterlidir. Sizi “Konferans  Takvimi” Sayfasına yönlendirecektir.

Bu bölümlerin hemen altında konuşmacıların isimleri, resimleri ve görevleri yer almaktadır.

Bu kısmında altında işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara dair sliderimiz bulunmaktadır. Slider otomatik geçmektedir. Dilerseniz sliderdeki yön tüşları ile önceki ve sonraki kuruma ulaşabilirsniz.

Proje Hakkında Menüsünee Tıklandığında Neler Var?

Bu menü altında 5 alt menü bulunmaktadır. Bunlar;

Proje Hakkında

Projenin Amacı

Projenin Yeri

Proje Düzenleme Ekibi

İşbirliği Yapılan Kurum ve Kuruluşlar

“Proje Hakkında” ve “Projenin Amacı” menülerinde projeye ait açıklayıcı bilgiler yer almaktadır. “Projenin Yeri” kısmında projenin gerçekleştireceği mekanın adresi, iletişim bilgisi ve mekan hakkında bilgi verilmektedir. “Proje Düzenleme Ekibi” menüsünde bu projeyi düzenleyen emek veren kişilerin resimleri ve isimleri yer almaktadır. İsimlerin altında yer alan “Detaylı İncele” butonuna basıldığında o isme ait özgeçmiş bilgisi görülecektir. “İşbirliği Yapılan Kurum ve Kuruluşlar” menüsünde ise anasayfada slider haliden geçen kurumların sayfa hali ekrana gelecektir. Kurum logolarına tıklandığında o kuruma ait internet sitesine gidecektir.

Atölyeler Hakkında Menüsüne Tıklandığında Neler Var?

Bu bölümde Atölyeler ve Başvuru Formu, Atölye Takvimi ve Atölye Liderleri olmak üzere 3 alt menü bulunmaktadır.

Atölyeler ve Başvuru Formu

Sitemizin var oluş sebebi olan en önemli menümüzdür. Bu menüde yaptığımız atölye çalışmalarının amacı çalışmayı yapan atölye liderinin adı-soyadı, atölyenin kategorisi, hedef kitle ve o atölyenin yapılacağı tarih ve saatler yer almakla birlikte atölye başvuru formu da bu menüdedir. Atölyelere nasıl başvurulacağı ile ilgili bilgiye haber sliderimizde yer alan Atölyelere Nasıl Başvurabilirim? İsimli haberden ve sizin İçin kısmında yer alan “Haber Arşivi” menüsünde Atölyelere Nasıl Başvurabilirim? İsimli haberden ulaşabilirsiniz. (Haber sliderden kalksa bile burdan silinmeyecektir.)

Atölye Takvimi

Bu bölüm anasayfada haber sliderinin sağ alt tarafında yer alan “Atölye Takvimi” bölümünün en geniş halidir. Anasayfadaki “Atölye Takvimi” kısmında “Tümünü Gör” butonu sizi bu sayfaya yönlendirmektedir. Bu kısım atölyelerin yapılacağı tarih ve saatlerin toplu görüneceği kısımdır. Tarihlerin üzerine tıklayarak o tarihlerdeki atölyelere, atölyelerin başlama ve bitiş saatlerine ulaşabilirsiniz.

Atölye Liderleri

Bu bölüm proje süresince atölye çalışmalarında bizlere katkı sağlayacak olan atölye liderlerimizin resim, isim ve görev yerlerinin bulunduğu alandır.

Konferanslar Hakkında Menüsüne Tıklandığında Neler Var?

Bu bölümde Konferanslar ve Başvuru Formu, Konferans Takvimi ve Konuşmacılar adı altında 3 alt menü yer almaktadır. Konferanslar ve Başvuru Formu menüsünde yapılacak olan konferanslara dair bilgi verilirken konferansa kayır formu bu bölümün sağ üst kısmında yer almaktadır. Konferans başvurularını nasıl yapacağınız ile ilgili detaylı bilgi için haber sliderimizde yer alan Konferanslara Nasıl Başvurabilirim? İsimli haberden ve sizin İçin kısmında yer alan “Haber Arşivi” menüsünde Konferanslara Nasıl Başvurabilirim? İsimli haberden ulaşabilirsiniz. (Haber sliderden kalksa bile burdan silinmeyecektir.)

Konferans Takvimi bölümü proje süresince yapılacak olan 8 adet konferansın saat ve tarihlerinin detaylarını gösteren bölümdür. Anasayfada yer alan Konferans Takvimi kısmındaki “Tümünü Gör” butonu da sizi buraya yönlendirmektedir.

Konuşmacılar kısmında ise anaayfadaki gibi konferansı verecek olan konuşmacalara ait isim, resim ve görev bilgilerinin bulunduğu sayfadır.

Fotoğraflar ve Videolar Menüsüne Tıklandığında Neler Var?

Bu bölümde Fotoğraf Galerisi ve Video Galerisi olmak üzere 2 alt bölüm bulunmaktadır. Proje başlangıcından itibaren tüm atölye çalışmalarına ait fotoğraf ve videolara buradan ukaşabileceksiniz.

“Gaziantep’te Neler Var?” Menüsüne Tıklandığında Neler Var?

Projemiz tüm ülke genelinde olduğundan il dışından katılacak olan grup ve bireyler için şehrimizin tanıtımı bizim için önem arz etmektedir. Bu nedenle oluşturulan bu bölümde şehrinizin kısa özetinini ve şanlı tarihinin anlatıldığı “Şanlı Tarihimiz” bölümü, bu şehirde gezilmesi gereken yerlerin gösterildiği “Nereleri Gezelim?” sayfası, Gastronomi başkenti unvanını almamıza vesile leziz yemeklerimizin gösterildiği “Ne Yiyelim?” sayfası bulunmaktadır.

Sizin İçin Menüsüne Tıklandığında Neler Var?

Bu bölüm arşiv bölümüdür. İndirmenizi istediğimiz veya faydalı bulduğumuz dokümanları indirebileceğiniz “Doküman Arşivi” ve sliderdaki ve sliderden kaldırılmış tüm haberlerin bulunduğu “Haber Arşivi“ bulunmaktadır.

İletişim Menüsüne Tıklandığında Neler Var?

Bu bölüm bize ulaşabileceğiniz adres ve iletişim bilgilerini barındıran bölüm olup okulumuza ait Google haritasına da buradan ulaşmanız mümkündür. Ayrıca “Bize Yazın” kısmından mesajlarınızı bizlere göndererek sorunlarınız ile ilgili hızlı iletişim sağlayabilirsiniz.

 

PROJESİ SÜRESİ BOYUNCA TÜM KATILIMCILARIN FAYDALI VE EĞLENCELİ ZAMAN GEÇİRMESİ DİLEĞİYLE…